poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Oppa Gangnam Style ;>

"Oppa Gangnam Style" ;> Ostatnio dosyć popularna piosenka. Znacie ?
Ponad 41 milionów wejść, międzynarodowa sława, znają i lubią to nawet ludzie, którzy nigdy nie mieli do czynienia z K-Pop'em.

Otóż  śpiewa to koreański piosenkarz Park Jae Sang bardziej znany pod pseudonimem "PSY". Chwytliwa muzyka, śmieszny teledysk i prosty tekst. Wszystkiego dopełnia zmyślna choreografia. Trochę znajome ? Niektórzy uważają, że jest to hit pokroju piosenek LMFAO.
Sama nie mam na ten temat opinii. Bo kto wie co autor miał na myśli ? ^^
A właśnie - autor. Jest to nikt inny jak właśnie Park Jae Sang. Sam piosenkę napisał i osobiście wykonuje. Choreografia to również jego pomysł, a i MV (Music Video) zostało opracowane i wymyślone przez niego. Tak więc ten hit został stworzony przez PSY od początku do końca.

Trochę o tytule:
"Oppa" jest to zwrot używany przez dziewczyny w stosunku do starszych od nich mężczyzn (chłopaków lub młodych mężczyzn). Z reguły tak zwracają się fanki do swoich koreańskich idoli. Natomiast "Gangnam" to dzielnica Seulu. Znana jest głównie z klinik operacji plastycznych.

Co więcej. W teledysku udział wzięła Hyuna (4Minute). Istnieje też wersja o nieco innym tytule śpiewana przez PSY i Hyune. Jednak nie jest ona takim hitem jak "Oppa Gangnam Style" :P

No to co... Może teraz posłuchamy tego hitu ? ;>
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz